BAŞKAN TOLLU GAZİLERE MÜJDEYİ VERDİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Gazilere verdiği destekten dolayı Başkan Tollu’ya plaket takdim edildi. Başkan Tollu da Kıbrıs gazilerine Kıbrıs gezisi sözü verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erdemli Belediyesinin şehit ve gazi aileleri ile ilgili çalışmalarından dolayı Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Cındız ve beraberindeki gaziler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'yu makamında ziyaret etti. Erdemli Belediyesi’nin şehit ve gazilerle ilgili birçok çalışmaya imza attığını belirten Kemal Cındız, bu hizmetlerinden dolayı Erdemli Belediyesinin dikkat çektiğini ve teşekkür amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. Son dönemde şehit ve gazi ailelerini için düzenlediği Çanakkale gezisinin ve Kıbrıs Barış harekatı parkı ve anıtının kendileri açısından son derece önemli hizmetler olduğunu kaydeden Cındız, Başkan Tollu’ya bir teşekkür plaketi verdi.

Bu ülkenin ayakta durmasının en büyük sebebinin şehit ve gaziler olduğunu vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da ziyaret esnasında yaptığı konuşmada bu konunun önemine dikkat çekti. Şehit ve gazilerin sayesinde bugün bu ülkede özgür bir şekilde yaşadıklarının altını çizen Başkan Tollu, “bizlere de onların hizmetkârı olmak düşüyor. Onlar emrediyor bizler de yerine getiriyoruz. Bundan sonra da şehit ve gazi ailelerimize olan hizmetlerimiz sürecektir” dedi.

Bugüne kadar şehit ve gazi aileleri ile ilgili birçok projeye imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Tollu, daha önceden planlama aşamasında oldukları bir projeyi bu ziyarette açıkladı. Kıbrıs gazilerini Erdemli Belediyesi olarak Kıbrıs'a götüreceklerini müjdeleyen Tollu, “Kıbrıs’ta gazilerimiz anılarını ziyaret edecekler. Savaştıkları yerleri görecekler. Aileleri ile birlikte götüreceğiz. Ailelerine, çocuklarına hatıralarını anlatacaklar. Geçmiş günleri yad edecekler. Onların sayesinde elde edilen özgürlüğümüzü görecekler. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlar için ne yapsak azdır. Onlar her türlü hizmetin en iyisine layıktırlar. Onların sayesinde bugün buralardayız. Biz de onlara layık olabilmek için küçük bir şey yapmak istiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ve karşılıklı temennilerin ardından ziyaret sona erdi.

 

 

Video için tıklayınız...

Sosyal Medya Paylaşım