BAŞKAN TOLLU GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Erdemli Belediyesi, Kosgeb ve İşkur ortaklığında düzenlenen Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamlayan 73 kursiyere sertifikaları verildi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yazılı bir açıklama yaparak başarılı olan kursiyerleri tebrik ederek projelerinde bol kazanç ve başarı dileklerinde bulundu.

Erdemli Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında sekizincisi düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu tamamlandı. Belediye, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında 2014 yılından bu yana toplamda 8 girişimcilik kursunun açıldığı ve toplamda Erdemli' de 210 vatandaşın bu kursları tamamlayarak belge aldığı ifade edildi. Kursiyerlere sertifikaları Başkan Yardımcısı Filiz Aksay, Basın Yayın Müdürü Adem Arslan ve Girişimcilik Kursu Eğitmeni İffet Erduran tarafından verildi. 

Program sonrasında yaptığı yazılı açıklamada Erdemli'de açılan bu kursların önemine dikkat çeken Tollu, belediyecilik bağlamında bu kursları kendilerinin başlattığını ve Erdemli'de yaşayan vatandaşları bu hizmetten faydalandırdıklarını söyledi. Erdemli’de görevde kaldıkları sürece bu kursların devam edeceğini söyleyen Tollu, “vatandaş odaklı hizmet anlayışımız devam ediyor. Erdemli’li vatandaşlarımızın başarıya ulaşması ve ekonomik olarak kalkınması Erdemli’nin kalkınması demektir. Vatandaşlarımızla el ele vererek Erdemli’yi muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğiz. Bu kurslar için daha önce Erdemli'de yaşayan hemşerilerimiz diğer illere, ilçelere gitmek zorunda kalıyordu ya da hiç gidemeyip bu haktan mahrum kalıyordu. Şimdi belediye olarak bu konuya ağırlık verdik ve ilçemizde de genç girişimcilerin önünü açtık. Daha da fazla sayıda kurs açıp, ilçemizin ekonomik anlamda gelişmesine yardımcı olacağız. İşte bu hizmetler de belediyecilik hizmetidir. Bu vesileyle girişimcilik belgelerini alan genç girişimci arkadaşlara bol kazanç ve başarılar diliyorum.”

 

Video için tıklayınız...

 
Sosyal Medya Paylaşım