BAŞKAN TOLLU’DAN 23 NİSANDA ÇOCUKLARA UÇURTMA ŞENLİĞİ

Erdemli Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile bu yıl ilk kez uçurtma şenliği düzenliyor. 23 Nisan’ın çocukların bayramı olduğunu hatırlatan Tollu, “geleceğimiz olan çocukları mutlu edebilmek için bu yıl ilk kez bir uçurtma şenliği düzenliyoruz” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında çocukların bu ülkenin geleceği için çok önemli bir yeri olduğuna işaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, iyi bir nesil için çocukların iyi ve doğru bir şekilde bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Çocukların eğitimine vurgu yapan Tollu,  “Eğer çocuklarımıza iyi bir gelecek hedefliyorsak, bu hedefe giden yol yine çocuklarımızdan geçiyor. Geleceğimiz için, ülkemiz için çocuklarımıza 23 Nisanları doğru anlatabilmeliyiz. Gelecek çocuklarımızın elindedir” dedi.

Bayramların çocukların mutluluklarının doruğa ulaştığı günler olduğunu söyleyen Başkan Tollu, “Belediye olarak ileriki yıllarda devam edilmesiyle geleneksel hale dönüşecek olan uçurtma şenliğinin ilkini bu yıl yapacağız. Çocuklarımız özgürlüğün ve bahar havasının bayrama dönüştüğü bu günde, uçurtmalarını uçurarak gökyüzünün mavisiyle kucaklaşacaktır. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönülden kutluyor, güzel ülkemizin güzel geleceği için herkesi daha çok birlik ve beraberliğe davet ediyorum” diyerek mesajını sonlandırdı. 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım