BELEDİYEDEN DOĞAL YAŞAMA ARMAĞAN

Erdemli Belediyesi doğal yaşama kuş kafesleri armağan etti. Belediye marangozhanesinde üretilen kuş yuvaları şehrin dört bir yanına asıldı. Daha önce bahçe olan alanların, kentsel oluşum sürecinde yok olmasından dolayı kuşların yuva yapmakta zorlandıklarını kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yapılan bu kuş yuvalarıyla Erdemli’de doğal yaşama belediye olarak ufakta olsa bir katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Erdemli Belediyesi şehre kuşyuvaları asıyor. Belediyeye ait marangozhanede üretilen kuş yuvalarının gün geçtikçe yok olmaya, bozulmaya başlayan doğal yaşama katkı olması için kuşlara armağan edildiği ifade edildi. Ekosistemde yaban hayatının önemine vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Yüce Mevlamız sebepsiz bir çöp dahi yaratmamıştır. Etrafımızda gördüğümüz tüm canlıların ekosistemde bir görevi var. Bu düzeni bozmamak adına kent ortamında yuva yapmakta zorlanan kuşlar için yuvalar yaptık. Tabiri caizse artık Erdemli’de yuvasız kuş kalmayacak” dedi.

Şehir merkezinde bulunan yüksek ağaçlara bu yuvaların asıldığını ve bu sayede doğal yaşama ufakta olsa bir katkıda bulunmak istediklerini belirten Başkan Tollu, “kısa zamanda eskiden olduğu gibi şehrin kuş sesleriyle şenleneceğini dile getirdi. Erdemli Belediyesinin hizmet noktasında en ince ayrıntıyı bile atlamadığına dikkat çeken Başkan Tollu, yapılan bütün hizmetlerin son derece isabetli ve yerinde çalışmalar olarak kamu oyundan takdir gördüğünü söyledi. Hizmetin sadece yoll, su, kanalizasyon gibi hizmetlerden ibaret olmadığına vurgu yapan Başkan Tollu konuşmasını bu tür çalışmaların devam edeceğini söyleyerek sonlandırdı.

Yapılan kuş yuvalarının ekiplerce şehrin çeşitli noktalarında bulunan park, mezarlık, cami ve okul bahçelerinde bulunan ağaçlara yerleştirildiği kaydedildi.

 

 

 

 
 

 

 
 
 
 

 

Sosyal Medya Paylaşım