BELEDİYEDEN YENİ SAHİL DÜZENLEMESİ

Erdemli Belediyesi, toprak su ve liman arasında bulunan alana yeni sahil düzenlemesi yapıyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre bu alanda yürüyüş yolları ve yeşil alanlara ağırlıklı olarak yer verilecek. Sahil düzenleme çalışmalarının Erdemli için çok önemli olduğuna değinen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ ince eleyip sık dokuyarak, Erdemli’mize en mükemmel hizmeti sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Erdemli Belediyesi sahillerin daha elverişli kullanılabilmesi için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede sürdürülen çalışmalar Topraksu tesisleri ile liman arasında devam ediyor. Çalışmaların vatandaş odaklı olduğuna vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’ye yakışan ve vatandaşın azami şekilde kullanabildiği bir sahil planladıklarını söyledi. Sahil düzenleme çalışmalarıyla ilgili en ince ayrıntıların hesaplanarak ve en küçük bir detayı bile atlamadan mükemmel bir hizmet sunumunu amaçladıklarının altını çizen Başkan Tollu, sözlerini şöyle sürdürdü:

TOLLU: PLAJ ALANLARINI UNUTMUYORUZ

“Erdemli Belediyesi olarak geçen yıldan itibaren sahil temizleme ve düzenleme seferberliği başlatmıştık. Şimdi sahillerimizi yeniden dizayn etmeyi planlıyoruz. Bunu yaparken amacımız Erdemli sahillerini vatandaşın azami şekilde kullanabilmesini sağlamaktır. Ekiplerimiz en kapsamlı hizmeti en hızlı şekilde yapmak için özveriyle çalışıyor. Ayrıca yapılan sahil düzenleme çalışmalarında plajları yeniliyoruz. Yeni kumlar seriyor, iş makinelerimizle düzenliyor ve halkımızın rahat bir şekilde denize girmeleri, güzel bir plaja sahip olmaları adına ilçemize armağan ediyoruz.”

TOLLU: SAHİL KONUSUNDA SON DERECE HASSASIZ

Konuşmasının sonunda göze ve gönle hitap eden ve adından övgüyle söz ettiren bir Erdemli sahili için uğraştıklarına vurgu yapan Tollu, yapılan kaliteli hizmetlerin en kısa zamanda göz önüne serileceğini söyledi. Aynı zamanda bu uygulama ile ilçenin yeşil alan miktarının artacağını belirten Tollu, Erdemli sahil bandının donanım ve özellikler bakımından Türkiye’de tek olduğunu sözlerine ekledi. Yapılan sahil çalışmasını belediyenin öz kaynakları ile kendilerinin yaptığını vurgulayan Tollu, sahil konusunda son derece hassas olduklarını ve bu konuda yeni çalışmalara da imza atacaklarını müjdeleyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım