ERDEMLİ BELEDİYESİ GAZETECİLERLE BULUŞTU

Erdemli Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile bir kahvaltı etkinliği düzenledi. Erdemli’de görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yaparken, gazetecilere belediye hizmetleri ile ilgili önemli bilgiler verdi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’de görev yapan gazetecilerle düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Gazetecilik mesleğinin son derece onurlu bir meslek olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Tollu, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Tollu, burada yaptığı açıklamada gazeteciliğin diğer meslekler içerisinde ayrı bir yer olduğunu, gazetecilerin toplumun gören gözü, duyan kulağı olduğunu dile getirdi. Erdemli Belediyesi olarak yerel basına en çok kendi dönemlerinde destek verildiğini kaydeden Tollu, bu konuda ileride açıklayacakları önemli projelerinin de olduğunu sözlerine ekledi.
Kahvaltı programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tollu, belediye hizmetleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2014 belediye seçimlerinden hemen sonra göreve gelir gelmez 2 önemli projeye imza attıklarının altını çizen Tollu, “Kültür Merkezi ile Kapalı Pazaryeri ve otopark projesinin çok önemli olduğunu söyledi. Kapalı Pazaryerinin şu an hazır olduğunu fakat pazarcı esnafından gelen talep üzerine yaza doğru hizmete başlayacağını beyan eden Tollu, Kültür Merkezi ile ilgili olarak da önümüzdeki yıl, okul sezonu başlama zamanına Kültür Merkezini faaliyete sokmayı hedeflediklerini beyan etti. Erdemli’nin en önemli meselesinin turizm olduğuna değinen Tollu, bunun için çalışılması gerektiğini, herkesin el ele vermesi gerektiğini ifade etti. Erdemli Belediyesi olarak turizm konusunda her türlü yatırımın önünü açacaklarını dile getiren Tollu, ayrıca eleman yetiştirme gibi konularda turizmcilere destek olacaklarını kaydetti. Bu konuda çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını ifade eden Tollu, “turizmcilerle yaptığımız toplantılarda, nitelikli eleman sıkıntılarının olduğunu bize ifade ettiler. Biz de kendilerine bu konuda yardımcı olabileceğimizi söyledik. Kısa sürede turizm programları açacağız ve nitelikli personel yetişmesi adına kurslar düzenleyeceğiz” dedi. 
Samimi bir ortamda geçen kahvaltı etkinliğine Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu ve bazı ilçe yöneticileri, Erdemli Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Mercan ile belediye birim amirleri de katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sosyal Medya Paylaşım