ERDEMLİ BELEDİYESİ KURUMSALLAŞIYOR

Erdemli Belediyesi kurumsal belediyecilik anlayışı için çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. Bu konuda Erdemli Belediyesi stratejik plan çalışmalarının başladığı ifade edildi. Erdemli Belediyesinin daha kurumsal bir yapıda Erdemli’nin bilimsel ve kurumsal bir şekilde bir Erdemli yönetimi sunacağını ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, stratejik planın yapılmasında belediye yöneticilerinin yanısıra muhtarlar STK temsilcileri, üniversite gibi birçok belediye dışı kurum ve kuruluşun da görüşlerinin alındığını vurguladı.

Erdemli Belediyesinde stratejik planla ilgili eğitimler verilmeye başlandığı belirtildi. Eğitimlere Belediye yöneticileri ile birlikte belediye dışından birçok kurum ve kişilerin de katıldığı kaydedildi. Erdemli Belediyesinin daha kurumsal bir yapıya kavuşturulması için bu çalışmaların yapıldığının altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı açıklamada Erdemli’nin önümüzdeki 5 yılını kapsayacak stratejik plan çalışmalarının bu eğitimlerle sürdüğünü dile getirdi. Bu planın Erdemli’nin ve belediyenin geleceği için son derece önemli olduğunu ifade eden Tollu, belediye olarak doğru ve bilimse bir plan için her türlü çalışmayı yaptıklarını söyledi.

ERDEMLİ’NİN GELECEĞİ PLANLANIYOR

Erdemli Belediyesi stratejik planını ile belediye hizmetlerinin 5 yıl boyunca planlandığını ifade eden Tollu, “artık belediyecilik el yordamı ile yapılmayacak. Her türlü hizmet planlaması bu program ile gerçekleşecektir. Hangi yıl, hangi bölgede hangi hizmetleri neden, nasıl ve hangi maliyetle yapacağımızı planlıyoruz. Dolayısı ile plan ne kadar iyi yazılırsa, Erdemli’nin geleceği de o kadar iyi planlanmış olacaktır” dedi.

ERDEMLİ’DE İLK DEFA YAPILIYOR

Erdemli Belediyesi olarak Erdemli tarihinde ilk defa böyle bir çalışma yapıldığına dikkat çeken Başkan Tollu, stratejik planla ilgili bilgiler vermeye devam etti. Bu planın Erdemli’nin önümüzdeki 5 yılını içerdiğini yineleyen Tollu, bundan sonrası için de yeni yıllara yönelik en az 5’er yıllık planların yapılmaya devam edeceğini duyurdu. Bu şekilde daha planlı, daha programlı ve daha tasarruflu bir hizmet yapısının olacağına dikkat çeken Tollu, kurumsal bir yapıya sahip olmanın en önemli adımın stratejik plan olacağını söyledi.

Erdemli Belediyesi stratejik planının başka stratejik planlardan farklı olacağını ifade eden Tollu, “başka planlardan esinlenmiyoruz. Elbette ekiplerimiz inceleme ve gözlemlerini yapıyorlar fakat biz kendi planımızı kendimiz yazıyoruz. Bununla ilgili olarak eğitimler alıyoruz. Sadece belediye yöneticilerinin de, belediye çalışanlarının, muhtarlarının, sivil toplum kuruluşlarının, üniversitenin yani toplumun birçok kesiminin görüşlerini de dikkate alıyor, kaydediyoruz. Önümüzdeki günlerde arkadaşlarımız Erdemli ile ilgili her şeyi araştıracak, inceleyecek ve kayıt altına alacaklar. Tüm bu veriler Erdemli Belediyesinin stratejik planını oluşturacaktır” diyerek açıklamasına son verdi. 

 

 

Video için Tıklayınız ....

 

 

Sosyal Medya Paylaşım