ERDEMLİ BELEDİYESİ OKULLARI BOYAMAYA DEVAM EDİYOR

Erdemli Belediyesi ilçede bulunan okullara hizmet götürmeye devam ediyor. Boya ihtiyacı bulunan okulların boyama işlerini titizlikle yapan belediye ekipleri, son olarak Çeşmeli Çok Programlı Anadolu Lisesinin boyama hizmetini tamamladı. Hizmetlerde eğitime her zaman öncelik verdiklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “eğitim olmadan hiçbir şey olmaz, eğitim kurumlarına, hizmette her zaman öncelik veriyoruz.” dedi.

Erdemli Belediyesi, Çeşmeli Çok Programlı Anadolu Lisesinin boya ve tadilat işlerini tamamladı. Belediye ekiplerinin, okul ayrımı yapmadan gelen talepler doğrultusunda bu hizmetleri gerçekleştirdiğini bildiren Başkan Tollu, Erdemli tarihinde okullara yönelik en çok hizmetin kendi dönemlerinde verildiğini ifade etti. Eğitimin her zaman için desteklenmesi, geliştirilmesi için bu çalışmalarını yerine getirdiklerini kaydeden Tollu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erdemli’de eğitim-öğretimin rahat ve çağdaş bir ortamda yapılabilmesi için belediye olarak üzerimize düşen tüm hizmetleri yaptık bundan sonrası için de yapmaya devam edeceğiz. Boya ihtiyacı olan okulların boya badana ihtiyacını giderdik, gelen taleplere göre okulların diğer eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz, eğitim kurumları bizim dönemimizde hizmet konusunda olumsuz bir durumla karşılaşmayacak. Boya badana dışında tüm okul yollarını asfalt ve parke yollara kavuşturduk, aynı şekilde okul bahçelerini de parke taşlarla ördük, çocukların kışın çamurdan, yazın ise tozdan kurtulmaları, kısacası rahat ve çağdaş bir ortamda eğitim görebilmeleri için elimizden geleni fazlasıyla yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ayrıca her okul bahçesine, oyun grupları, spor alanları armağan ediyoruz. Sınavlara hazırlanan öğrencileri de unutmuyoruz, onlar için her sene ücretsiz sınav kitapları temin edip dağıtımını yapıyoruz. Küçük çocuklara okuma ve boyama kitapları hediye ediyoruz. Kısacası konu eğitim olunca elimizi taşın altına koymakta zerrece tereddüt etmiyoruz”.

Başkan Tollu çocuklara, yapılan bu hizmetlerin karşılığının çok çalışarak vatana millete hayırlı insanlar olarak ödenebileceğini hatırlatarak sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım