ERDEMLİ BELEDİYESİNDEN ŞEHİTLER İÇİN ÖZEL PROGRAM

Erdemli Belediyesi düzenlediği özel bir programla şehitleri andı. Profesör Dr. Mustafa Karataş hocanın sohbet programı gerçekleştirdiği etkinlikte Kuran Tilaveti yapıldı, dualar edildi.

Geçtiğimiz günlerde iyice artırış gösteren terör olayları neticesinde şehit olanlar ve tüm şehitler için Erdemli Belediyesince anma programı düzenlendi. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen program şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu bir konuşmayla vatandaşlara hitap etti.

Dünyanın tarihine bakıldığında bugünkü yaşananların geçmişte de hep yaşandığına, bunun milletler arası bir mücadele olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Tollu, Yüce Türk Milletinin bu mücadele safını insanlıktan yana belirlediğini ve bundan dolayı da böylesi bir millete mensup olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Programa katılarak, şehitleri anmaya gelen tüm vatandaşlara teşekkür eden Tollu konuşmasına şu şekilde devam etti:

TOLLU: BU MİLLETE MENSUP OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

“Safını insanlıktan yana, medeniyetten yana, insanların özgürlüğünden yana tavır sergileyerek ve özellikle yaptığı her işte Cenabı hakkın rızasını kazanmak adına çalışan yüce milletimize, Allah dünyada hiçbir millete nasip olmayan birçok güzellikleri nasip etmiş. İşte biz de onların safında yer almak adına, onları unutturmamak adına, onların mücadelesine destek vermek adına böylesine bir program düzenleyerek sizleri buraya davet ettik. Sizler de davetimize icabet ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Zaten Erdemli’ye yakışan bir güzellikte şehitlerimizi yâd edeceğiz. Bu ülkenin sahipsiz olmadığını, gerektiğinde hepimizin can vermeye hazır olduğunu buradan bir kez daha haykıracağız.”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program Hafız Muhammet Cemal Şevke’nin okuduğu Kuran-ı Kerim Tilavetiyle sürdü. İzleyicileri etkileyen Kuran Tilavetinin ardından Profesör Dr. Mustafa Karataş hoca alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

KARATAŞ HOCA: ŞEHİTLER YENİDEN DÜNYAYA GELMEK İSTERLER

Yaptığı televizyon programları ile halkın gönlünde taht kuran Karataş hocanın sohbetini Erdemli Halkı ilgiyle takip etti. Şehitlerin ağırlıklı konu olduğu sohbette Karataş hoca vatandaşlara önemli bilgiler verdi. Şehitlik makamının çok yüce bir makam olduğuna vurgu yapan Karataş hoca konuyla ilgili olarak şunların altını çizdi:

“Hiç bir insan cennete girdikten sonra tekrar dünyaya gelmek istemezmiş. Ancak; şehit müstesna... Şehit niye; dünyayı mı özlüyor? Hayır. Şehidi kanının ilk damlası düştüğü an melekler kendisini öyle güzel törenle, nimetlerle, Allah’ın lütuflarıyla karşılıyorlar ki; o anı bir daha yaşamak için şehitler yeniden dünyaya gelmek isterler. Rasulullah efendimiz de diyor ki; bende hazzı almak istiyorum.”

Ev sahipliğini Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun yaptığı programa Erdemli’ye atanarak görevine başlayan İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk, Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Ülkü Ocakları ve Ülkücü İşçiler Derneği Başkan ve Yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN TOLLU’DAN KARATAŞ HOCA VE KAYMAKAMA ANLAMLI ARMAĞAN

Program sonunda Belediye Başkanı Tollu, Prof. Dr. Mustafa Karataş’a teşekkür için; Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk’a da Erdemli’de göreve başlamasının anısına, üzerinde Türk Bayrağı motifli, İstiklal Marşımızın yazılı olduğu bir biblo armağan etti. 

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım