ERDEMLİ’DE KAPALI PAZARYERİ SEVİNCİ

Erdemli Belediyesi tarafından ilçede ilk olma özelliğine sahip ve kuraları çekilen kapalı pazaryeri Cumartesi gününün ardından Salı günleri de vatandaşın hizmetine sunuldu. Son derece modern bir yapıda olan Erdemli Belediyesi Kapalı Pazaryerini tam kapasite çalıştırabilmek için yeni projeler geliştirdiklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, haftada birer gün araba pazarı ve üretici (köylü) pazarı için çalışmalar başlattıklarını belirtti.

Erdemli Belediyesi tarafından yapımı daha önce bitirilen ve Kurban Bayramı sonrasında Cumartesi günleri hizmet vermeye başlayan kapalı pazar yeri ve otopark alanı, şimdi Salı günleri de vatandaşın hizmetine sunuldu. 3500 metrekare alana sahip olan pazar yerinin tam kapasite kullanımı için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını bildiren Başkan Tollu, haftada bir gün üretici-köy pazarı olarak ve yine haftada bir gün araba pazarı olarak kullanılabilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Tollu konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti, “bu modern ve kullanışlı alanın bir gününün bile boş kalmaması için çalışıyoruz. Haftanın 4 günü kullanımda olacak olan Pazar yeri diğer günlerde de araç otoparkı ve fuar alanı olarak hizmet verecek. Erdemli’yi çağdaş bir şehre dönüştürmek için çalışmalarımız sürecek. Kapalı pazaryerini kullanan esnafımızdan alınan ücretlerle, Büyükşehir yasasıyla mahallemiz olan beldelere de kapalı pazar yerleri yapacağız” dedi.

Belediye olarak vatandaş odaklı hizmetlerinin devam edeceğini ifade eden Tollu, kapalı pazaryerinin Erdemli’ye hayırlı uğurlu olmasını ve pazarcı esnafına bol kazanç getirmesini dileyerek sözlerini bitirdi.

Pazarcı esnafı da yeni pazaryerinden memnun olduklarını belirtirken Erdemli’nin kalkınması için yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Tollu’ya teşekkür ettiler. Kışın yağmurdan, yazın sıcaktan korunmak için kurdukları çadırlardan kurtulduklarını söyleyen esnaflar, vatandaşın da daha ferah ve geniş ortamda alışveriş yaptığını söylediler. Pazardan alışveriş yapan vatandaşlar da kapalı pazaryerinden çok memnun olduklarını belirterek Erdemli Belediyesine teşekkür ettiler.

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım