ERDEMLİ’DE KÖYLERE PARKE HİZMETİ

Erdemli Belediyesi, ilçe hudutları dahilinde parke hizmetine devam ediyor. Belediye ekiplerinin daha önce köy statüsünde olan Dağlı ve Karayakup Mahallelerinde çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren Erdemli Belediye Başkanı Tollu, uzak yakın demeden her yere aynı hizmeti götürdüklerini söyledi.

Erdemli Belediyesinin büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan eski köy ve beldelerdeki hizmet hamlesine devam ediyor. Erdemli Belediyesi olarak parke yol çalışmalarına çok büyük önem verdiklerini ve bu konuda çok iddialı hizmetlere imza attıklarını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli tarihinin en büyük parke yol atağının kendi hizmet dönemlerinde yapıldığını ifade etti. Erdemli’nin birçok yerini uzak yakın demeden parke yol ve kaldırımlarla süslediklerini ifade eden Belediye Başkanı Tollu, parke yolun daha çağdaş ve sağlam olduğunun altını çizdi. Erdemli’nin her köşesini parke yol ağıyla ördüklerini ifade eden Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “Planlarımız doğrultusunda her mahalleye parke yol çalışması uygulamaya çalışıyoruz. Göreve başladığımızdan bu yana, üretimini ve döşeme işini kendi bünyemizde yaptığımız ve daha az maliyet sağladığımız parke yol işinde çok iddialı bir konumda bulunuyoruz. Yetişemediğimiz noktalarda hizmet satın alımı da yapıyoruz. Yapılan parke çalışmaları neticesinde Erdemli yolları ve kaldırımlarıyla çağdaş bir şehir görünümüne kavuşmaktadır. Yaptıklarımızla yetinmiyoruz her geçen zamanda üzerine koyarak bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Allah’ın izniyle planladığımız hedeflere ulaşacağız. Bu bağlamda önceliğimiz bugüne kadar parke yol ve kaldırımla tanışmayan köy ve beldelerimizdir. Buralara tarihlerinin en büyük hizmetlerini götürüyoruz. Allah’ın izniyle daha da iyisini yapıp, insanlarımızı mutlu edeceğiz.”

Belediyeden yapılan açıklamada ekiplerin, Dağlı ve Karayakup Mahallelerinde kapsamlı bir parke çalışması yürüttükleri tüm ara yol ve sokaklarda çalışmaların sürdüğü belirtildi. 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım