ERDEMLİ'DE ZABITA EKİPLERİNDEN KAPSAMLI DENETİM

Erdemli Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri ilçe genelinde ortaklaşa denetim ve kontrol yapıyor. Ayrım yapmadan tüm işletmeleri denetleyen zabıta ekipleri, denetimlerinde temizlik, ürün gramajları ve işletmelerin ruhsatlarını kontrol ediyor. İşletmelerde hizmet kalitesinin kontrollerin sıklığıyla doğru orantılı olduğuna vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, amaçlarının halkın daha sağlıklı ve kaliteli ürünlerle buluşmasının sağlanması olduğunu söyledi.

İlçe genelinde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleriyle ortaklaşa düzenlenen kontrollerle işletmelerin ayrım yapılmadan denetlendiğini belirten Başkan Tollu, özellikle gıda üretimi yapan işletmelerin daha sıkı gözetime tabi tutulduğunu söyledi. Amaçlarının vatandaşın temiz ve tam gramajlı ürünlerle buluşturulması olduğuna dikkat çeken Tollu, yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam ettiğini ve halkın sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için çok hassas bir çalışma yürüttüklerini kaydetti. Gıda güvenliğinin son zamanlarda çok önem kazandığına dikkat çeken Başkan Tollu, “ ürünlerin hijyen şartlarında ve gerekli gramaja uygun şekilde tüketiciyle buluşturmak için belediyemiz bünyesinde istihdam ettiğimiz gıda mühendisi,  çevre sağlık teknisyeni ve zabıta ekiplerimizle beraber belli periyotlarda işyerlerimizi denetliyoruz. Gerekli şartları yerine getirmeyen işletmelere kanunun öngördüğü ceza anında uygulanmaktadır” dedi.

 

Zabıta ekiplerinden alınan bilgilere göre, denetimlerin sıklaşarak devam ettiği belirtilirken, evraklarında eksik bulunan, halk sağlığına ve çevre temizliğine önem vermeyen işletmelerin kapatıldığı ifade edildi.

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım