SOĞUĞA DAYANAMAYAN GÖÇMEN KUŞA ŞEFKAT ELİ

Mersin’in Erdemli ilçesinde belediye personeli tarafından bitkin düşmüş halde bulunan balaban kuşu, Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.

Mersin’in Erdemli ilçesinde belediye personeli tarafından bitkin düşmüş halde bulunan balaban kuşu, Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.
Erdemli ilçesi Limonlu Mahallesi’ndeki sulak alan çevresinde çalışmalar yürüten belediye personeli, yol kenarında bitkin düşmüş halde bir balaban kuşu buldu. Karton koli içerisine konulan kuş, oda sıcaklığında kendine geldi. Kuş daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.

BELEDİYE BAŞKANI TOLLU: "ŞEFKATLİ ELİMİZİ UZATIYORUZ"

Durumu haber alan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da kuşla yakından ilgilendi. Kuşun yetkililere teslim edilmesi sırasında konuşan Tollu, "Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her canlıya sahip çıkmak gerek. Erdemli’de kimsenin yalnız olmadığını, Erdemli’de her canlının belediyemizin güçlü himayesinde olduğunu birlikte müşahede ediyoruz. Herhalde doğadaki diğer canlılar da bu güzelliği anlamışlar ki sıkıntıda olan herkes belediyemize sığınıyor. Bize sığınan her canlıya şefkatli elimizi uzatmaya gayret ediyoruz" dedi.
Kuşu teslim alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şubesi görevlilerinden Muharrem Keskin, "Bu balaban göçmen bir kuştur. Muhtemelen yoğun kış şartlarından dolayı göçünü tamamlayamamış. Bölgeye geçici olarak inmiş olabilir. Yorgun düşmüş ve hava şartlarından etkilenmiştir diyebiliriz" diye konuştu.
Keskin, kuşun yapılacak bakımın ardından eski sağlığına kavuşacağını kaydetti.

Kaynak: Hüseyin YILDIZ

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım