YEDİ OYUNLA “SAHNE” DEDİLER

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sezonunu yedi oyunla açtı. Her hafta farklı bir oyun ile izleyicinin karşısına geçilecek. Oyunlar kapalı perde oynuyor.

2014 yılı içerisinde temelleri atılan ve ilçenin ilk olma özelliğini taşıyan Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2015 yılından bu yana sergilediği oyunlarla, Erdemli halkının tiyatro ihtiyacını karşılıyor. Her hafta Cuma günleri perdelerini açan şehir tiyatrosu, 2017-2018 sezonuna hızlı bir giriş yaparak seyircisiyle buluşmaya başladı. Şehir Tiyatrosunun 2015’de izleyici karşısına çıktığı Deli Dumrul oyundan itibaren sürekli olarak yeni oyunlar hazırladığı ve her oyunda salonun tamamen dolduğu kaydedildi. Bu durumun Erdemli insanın tiyatroya olan açlığının ve ilgisinin bir işareti olduğu yorumları yapılırken, Erdemli’nin sanat şehri olma yolunda emin adımlarla yürüdüğü sanat çevrelerince yorumlandığı gözlemlendi.

BAŞKAN TOLLU: ERDEMLİ SANAT ŞEHRİ OLUYOR

2009 yılında göreve geldiklerinde Erdemli’nin her anlamda eksiklikleri olduğunu kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin hem fiziki hem sosyal hem de kültürel anlamda bu eksikliklerini giderme gayreti içerisine girdiklerini ve bunda da başarılı olduklarını dile getirdi. Bu anlamda ilk olarak bir öncelik sırası yaptıklarını ve işe fiziki sorunların halli ile başladıklarını ifade eden Tollu, süreç ilerledikçe diğer hizmetlere de başladıklarını ve her işte olduğu gibi bu işte de başarıyı yakaladıklarını beyan etti. Şu an Erdemli’nin sanat şehri olması yolunda çok önemli mesafeler katettiğini vurgulayan Tollu, her alanda gelişim sözleri olduğunu ve bunda da kararlılıkla icraatlarını yerine getirdiklerini söyledi. Kültürel ve sanatsal belediyecilik anlamında özellikle de 2014 sonrasında başarıyı yakalamak adına büyük hamleler gerçekleştirdiklerini beyan eden Tollu, “amacımız toplumun bu ihtiyacını gidermek, onları bir araya getirmek, bizler için en önemli hadise olan birlik ve beraberlik olgusunu tesis etmektir. Halkımız yıllardır bu tür faaliyetlerden mahrum edilmiş ve sanatsal, kültürel gelişim hep eksik kalmıştır. Bizler, belediye bünyesinde birçok sanat faaliyetini kendi imkanlarımızla başlattık. Önce sanat kursları açtık sonra da uygulamaya geçtik. Şehir tiyatromuz da bunlardan bir tanesi. Son derece başarılıyız. Bir taraftan oyunlarımız sahneleniyor, bir taraftan da devam eden kurslarımız sayesinde yeni yeni oyuncular alttan yetişiyor, tiyatroyu bir kültür olarak ilçemize bu vesileyle armağan ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ekim ayı içerisinde başlayan yeni sezonda Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosunun “Töre” ve “Kırmızı Işık” adlı iki oyunla seyirciyle buluştuğu bildirilirken, bunlardan hariç beş yeni oyunun da sahnelenmeye hazır olduğu ifade edildi. 

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

Sosyal Medya Paylaşım