YÖRÜK DİYARI KUŞLUCA'YA HİZMET YAĞMURU

Erdemli Belediyesi, Büyükşehir Yasası sonrası ilçeye bağlanan mahallelerde hizmet atağına devam ediyor. Yörüklerin yaşadığı, 1600 rakımda bulunan Kuşluca Mahallesine her türlü hizmeti sunan Erdemli Belediyesi, her mahalleye fark gözetmeden hizmet götürüleceğini bildirdi.çalışmalar konusunda açıklama yapan Kuşluca Mahalle Muhtarı Cevat Dişlen, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkürlerini ileterek, her zaman yanında olacaklarını vurguladı.

YÖRÜK YURDU ERDEMLİ

Erdemli Belediyesi, 2014 Büyükşehir Yasası sonrasında artan mahalle sayısına rağmen aksaklığa mahal vermeden çalışmalarını sürdürüyor. Yörüklerin yoğun bir nüfusa sahip olduğu ilçede her alanda hizmet atağı başlatan Belediye, her vatandaşın talebine cevap vermeye devam ediyor. Asfaltlama öncesi hazırlık çalışmalarının son aşamasında olduğunu bildiren ekipler, Kuşluca Mahallesinin 1600 rakıma sahip olmasına rağmen hiçbir hizmetten mahrum kalmayacağını belirtti. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Yörük kültürünün Erdemli için büyük bir miras olduğunu, bu mirasa her zaman sahip çıkacaklarını ve bunun için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.

BAŞKANIM YANIMDA, BAŞKANIN YANINDA

Yapılan hizmetler konusunda Kuşluca Mahalle Muhtarı Cevat Dişlen yaptığı açıklamada:

" Biz Yörükleri hizmetsiz bırakmadığı için başkanımız Mükerrem Tollu beye çok teşekkür ediyorum. Görüyorsunuz başkanımız bizler için her türlü hizmeti mesafe dinlemeden ayağımıza getiriyor, biz de kendilerinin yanında  olmaya birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya söz veriyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Video için tıklayınız...

Sosyal Medya Paylaşım