YÜCE TÜRK MİLLETİ DİMDİK AYAKTADIR

Erdemli Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında bu yıl güreş müsabakaları ve şehitlerin anısına verilen yemekli mevlit programı damga vurdu. Hacıalanı’ndaki kutlamalarda son günlerde yaşanan terör olaylarından dolayı tüm konserleri iptal ettiklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “7 den 70 ‘e bu meydanları dolduran, Türk’ün gücünü dosta düşmana gösteren tüm katılımcılara ve izleyicilere teşekkür ediyorum. Hainler bilsin ki; necip Türk milleti dimdik ayaktadır. Dost düşman herkes görsün. Birlik ve beraberlik içerisindeyiz” dedi.

Her yıl geleneksel olarak Hacıalanı yaylasında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu yıl, yaşanan terör olayları nedeniyle bazı programların iptal edilmesine rağmen büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Tüm konserler iptal edilirken, sadece güreş müsabakaları ve şehitler için yemekli mevlit programı düzenlendi. Halkın yoğun ilgisi eşliğinde gerçekleştirilen etkinliklerde şehitlerin anısına gün boyu güreş programı yapılırken, akşam ise vatandaşlara yemek ikram edildi. Şehitler için Kur-an-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. 

30 AĞUSTOS BİZİ AĞLARKEN GÖRMEK İSTEYENLERE EN GÜZEL CEVAPTIR

Sahil bandında Atatürk anıtına çelenk bırakarak 30 Ağustos kutlamalarına başlayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, daha sonra etkinliklerin düzenlendiği Hacıalanı mahallesine geçti. Vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde karşılanan Tollu, mahalle sakinlerini ziyaret ederek vatandaşların bayramını kutladı. Etkinlik alanındaki yemek hazırlıklarını da yakından takip eden Tollu, gün boyu süren güreş müsabakalarını da izledi. Güreş müsabakaları sonunda şampiyon güreşçilere kupalarını takdim eden Başkan Tollu, yaptığı açıklamada kutlamalarda sadece eğlence kısmını iptal ettiklerini dile getirirken, programı tamamen iptal etmemelerinin gerekçesi olarak “ülkemiz, son günlerde artan terör olaylarının gölgesinde zor günler geçirmektedir. Her gün gazete ve televizyonlarda gördüğümüz şehit haberleri ciğerimizi parçalıyor. Bu bağlamda bizleri ağlarken görmek isteyen hainlere bu programı iptal etmek yerine özellikle yaptık ki; yüce Türk milletinin dim dik ayakta olduğunu görsünler diye. Milletimizin alnı aktır, başı diktir. Tarih boyunca birçok badire atlatmış ama yine de vatanından, namusundan ve birçok değerinden taviz vermemiştir. Şimdi tüm hainler, kahpeler görsün ki; 30 Ağustos Zafer Bayramında Hacıalanı’nda, Erdemli’de, Mersin’de tüm yörükler, tüm vatandaşlar dim dik ayaktadır. Bunu dost düşman herkes görsün. Birlik ve beraberlik içerisindeyiz” dedi.

KURAN ZİYAFETİ NEFES KESTİ

Kuran-ı Kerim tilaveti, İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan program güreş etkinlikleri ile sürdü. Toplam 9 sıklette yapılan güreşlerde derece alanlara madalya ve ödül töreni gerçekleştirildi. Daha sonra gün boyunca kazanlarda pişerek hazırlanan yemekler vatandaşlara ikram edildi. Yemek programından sonra hafızlar tarafından kuran ziyafeti icra edildi. Bu sene ana temasının şehitler olduğu kutlama programı yapılan duaların ardından sona erdi.

 

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım