BELEDİYE TÜRKÜLERİN DANSI TOPLULUĞU, GALA GÖSTERİMİNE HAZIR

Erdemli Belediyesi bünyesinde bulunan Türkülerin Dansı topluluğu, Aralık ayı içerisinde yapılacak gala gösterimi için hazırlıklarını tamamladı. Müzikleri, besteci-aranjör Taner Demiralp ve Necmi Kıran tarafından, seslendirmesi ise Erol Eren tarafından yapılan topluluğun genel sanat yönetmenliğini gerçekleştiren Zekai Erdemir, 27 Aralık saat: 19.00’da Belediye Kültür Merkezinde yapılacak olan gala programına tüm sanat severleri davet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kültürel değerlerin genç nesillere aktarılmasını ve kitlelere ulaşmasını amaçlayan Erdemli Belediyesi Türkülerin Dansı topluluğu, çalışmalarını ulusal boyuta taşımaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 27 Aralık tarihinde, saat:19.00’da Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan gösterime protokolün yanı sıra vatandaşların da yoğun katılım gösterecekleri tahmin ediliyor.

Erdemli Belediyesi, alt yapıdan sanata, eğitimden sağlığa, kültürden bilime her alanda yatırım yapmaya devam ediyor. İlçeye birçok alanda hizmet veren Belediye, çocukların ve gençlerin eğitimi noktasında kreş ve lise-ortaokul eğitime destek kursları ile de hizmetlerini sürdürüyor. Bu faaliyetlerin yanında sosyal alanlar oluşturarak da gençleri destekleyen Erdemli Belediyesi, ilçeyi sanat başkenti konumuna ulaştırmak adına büyük bir çaba gösteriyor.

Kasım ayında gerçekleştirdiği provalar esnasında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile bir araya gelen, Kültür Merkezi’nde eğitimlerini gerçekleştiren Türkülerin Dansı topluluğun müzikleri, besteci-aranjör Taner Demiralp ve Necmi Kıran tarafından, seslendirmesi ise Erol Eren tarafından yapıldı. Topluluğa başarılarının devamını dileyen Başkan Tollu, emeklerinden dolayı hem öğrencilere hem de Zekai Erdemir’e teşekkürlerini iletti. Eğitimin sadece okulda olamayacağını bildiren Başkan Tollu, gençlerin ve çocukların gelişimine katkı sunmak için sosyal alanda da çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Sözlerini, vatandaşları 27 Aralık saat:19.00’da gerçekleşecek olan programa davet ederek tamamlayan Başkan Tollu, gençlerin her zaman arkasında olduklarını da ifadelerine ekledi.

 

 

 

Video için tıklayınız...

 

 

 

 

Sosyal Medya Paylaşım